AA Visioon Stuudio
eesti keeles inglise keeles

Koostööpartnerid: Kanal 2 Eesti Televisioon TV3 YLE TV2 RAI

Uudised

Agu Pildi Moeshow Nigulistes (uus video) 2020,mis oli rahvusvahelisel näitusel „Excess and Refusal“

12.11.2020 – 3.01.2021 Riia Kaasaekse Kunsti Keskuses Kim.

First Tartu Arthroscopic Live Surgery Days

31.10 - 01.11.2019

Tegemist on Live kirurgia üritusega,kus osalejad saavad vaadata kuulsate kirurgide poolt tehtavaid operatsioone reaalajas ning esitavad tegevuse ajal küsimusi.
Osalejaid on u.150 üle Euroopa.Operatsioone teostasid:prof.Jüri Toomas Kartus (Rootsi),prof.Magnus Forssblad(Rootsi),prof.Rimtautas Gudas(Leedu),Petri Sillanpää(Soome),Frederick Weitz(Soome),Madis Rahu(Eesti).Ürituse korraldasid Mihkel Mardna,Leho Rips jpt.

Iseolemine

Alates 1.märtsist ISEOLEMISE neljandal hooajal kohtume inimestega,kellel füüsilise või vaimes tervise probleemide tõttu tuleb hakkamasaamise nimel pingutada keskmisest enam.Margus Saar küsib,mis on toimetuleku võti,millest leida innustust ja kuidas raskused ületada? Mida saavad end terveks pidavad inimesed erivajadustega inimeste elu lihtsamaks teha?

Saatejuht Margus Saar, toimetajad Piret Suurväli ja Iiris Saluri,rezissöör Eva-Katariina Taimre,produtsendid Aarne Kraam ja Aili Kraam.

1.Saade.
Madis
Seljaaju kahjustusega Madis tunnistab, et ta märkab, kui teda vaadatakse ja see ei ole alati mugav: Ma püüan sellistel hetkedel minna teise inimese silmadesse ja mõelda, et mida ta tunneb, kui ta mind vaatab.

2.Saade.
Mikk
Keerulise nimega haigus - anküloseerivspondüliit – on tõbi, mis tabab enamasti noori mehi, mis on ravimatu, geneetiline ja lõpp-tulemusena võib jäigastada selgroo kogu selle pikkuses. Mikk on sõna mitmes tähenduses kange mees, kes sai mõned aastad tagasi just säärase diagnoosi. Kuidas Mikk selle haigusega leppis, sellega elab ja hakkama saab.

3.Saade.
Kai
Kai on kena noor naine, kes diabeedi tõttu 21-aastaselt oma silmanägemist kaotama hakkas. Tänaseks päevaks on ta – nagu ta ise rõõmsalt ütleb – puhta pime. Kai on tõesti rõõmus ja tegus inimene. Hoolimata pimedusest, hoolimata vankuvast tervisest. Kuidas see võimalik on? Mis teda hoiab ja innustab?
Iseolemise saates jälgime Kilingi-Nõmmelt Tallinnasse jõudnud Kai pikka tööpäeva ning proovime aimu saada tema rõõmsameelsuse põhjusest.

4.Saade.
Margus
Vanemveebel Margus on mitmel sõjalisel välimissioonil käinud mees. Kolmas retk sai talle saatuslikuks. Teda ei võtnud mitte kuul, miin või külmrelv – see oli hoopis kaval ja kuri bakter, mis röövis noore terve mehe lihastelt kogu jõu.
Nüüd on Margus taas oma jalgade peal, aga täielikku taastumist pole veel näha.

5.Saade.
Valev
Last oodates soovitakse, et ta oleks terve ja tugev, ilus ja hea. Aga kui nii ei lähe või tekib elu jooksul kuskile mõra nagu juhtus Valeviga, kuidas siis edasi? Muuta haavatavus oma tugevuseks, headus iluks, aina proovida, eksida ja ikkagi suuta. Just nii on kulgenud Valevi elu.

6.Saade.
Ingrid
Margus Saare uus Iseolija on Ingrid, kes on – nagu ta ise ka nendib - ilusa nimega haiguse ohver.Tal on lupus – haigus, mille ladinakeelne nimi tähendab hunti. Aga seda haigust on võrreldud ka liblikaga, sest lööve, mis teatud juhtudel näole tekib, on liblika kujuline.
Ilusatest kujunditest hoolimata on tegu karmi haigusega. Ingrid on õppinud sellega elama ja õpetab teisigi.

7.Saade.
Anu
Anu on kogu elu meedikuna töötanud ja teisi aidanud. Kuus aastat tagasi aga roll vahetus. Toona vaid 46-aastast naist rabas vahetult enne aastavahetust insult. Saatejuht Margus Saar uurib, kuidas Anu iseolemisega hakkama sai.

8.Saade.
Kaisa
Kaisal on 4. astme rinnavähk. Paljudes maades nimetatakse sellise diagnoosiga naisi nähtamatuteks, kuid Kaisa on kohe väga-väga silmatorkav naine. Talle meeldib ette võtta pisut pööraseid asju ja ta tahab haigusega hakkamasaamise kogemust jagada. Kaisaga räägib Margus Saar.

9.Saade.
Kätlin
Kätlin pidi viis aastat tagasi harjuma eluga ratastoolis. Kahe lapse ema, 37 aastase Kätlin kohtus Margus Saar.

10.Saade.
Donatas
Donatas on sporditegelane, -ajakirjanik ja kirjastaja ning endine tippsportlane. Professionaalne sport on ka põhjus, miks ta veel enne oma 50. sünnipäeva pidi oma puusaliigesed välja vahetama. Millist valu kannatada, räägib Donatas Margus Saarele hooaja viimases saates.

AA VISIOON STUUDIO toob ETV ekraanile alates 11.septembrist 2016 uue sarja "Iseolemine" - lood erivajadustega inimestest, kes vaatamata puudele või ootamatule terviserikkele on otsustanud tegutseda, leida omale sobiv töö ja tunda end iseseisvana. Saatetsüklis võetakse tähelepanu alla ka töövõimereformi eri aspektid, sellega seotud hirmud, takistused ja lahendused. Kuulame tööandjate ootusi ja hinnanguid, kuidas võiks suurendada usalduslikku koostööd töötukassaga ja luua paremaid tingimusi erivajadustega inimeste rakendamisel. "Iseolemise" saatejuht on Margus Saar, toimetajad Christel Karits ja Iiris Saluri, produtsent-rezissöör Aarne Kraam.

1.Saade.
Janek
Algab Margus Saare teekond eriliste inimeste juurde, kes vaatamata keerulisele haigusele või puudele on püüdnud leida tee, kuidas ise toime tulla. Esimene kangelane Janek Kapper on juba 20 aastat võidelnud raske soolehaiguse - Crohni tõvega.

2.Saade.
Deniss
Üks hooletu peakas üheksa aastat tagasi tähendas Denissi jaoks seda, et ülejäänud elu tuleb veeta ratastoolis. Saade Iseolemine uuris, mida see tegelikult tähendab.

3.Saade
Madis
Margus Saare teekond viib seekord Madise juurde, kes täisealiseks saades sai ka diagnoosi - skisofreenia.

4.Saade
Ivo
Ivo Tinno avab Margusele oma koduukse. Avab vasaku käega, sest parem käsi pärast saeraami vahelt läbi käimist enam igale käsklusele ei allu.

5.Saade
Silva
Pärast ajus veresoone lõhkemist ei tundnud Silva oma lapsi ja oli kaotanud suure osa oma oskustest. Usk endasse tuli ootamatust suunast.

6.Saade
Helina
Kunstnik ja ettevõtja Helina Tilk on juba aastaid pakkunud oma kunstikojas tööd ka paljudele erivajadustega inimestele. Uurime, miks ta seda teeb ja mis see talle endale annab?

7.Saade
Maiu
Maiu lõpetas ülikooli, sai hea töökoha ja plaanis karjääri, kui tema tervis hakkas ootamatult hääbuma. Kuidas viia ellu oma unistused?

8.Saade
Janno
Diagnoosi „tsüstiline fibroos“ väljaütlemiseks tuleb võhikul esmalt tükk aega oma suud sättida. Janno on selle diagnoosi järgi pidanud sättima aga kogu oma elu.

9.Saade
Liina
Pärast kolme ajuoperatsiooni sai Liina 16 aastaselt diagnoosiks epilepsia. Täna on Liina 23. Kuidas leida oma koht elus, kui sul on nii keeruline haigus?

10.Saade
Uku
Öeldakse, et autismispektrihäirega inimestel puudub empaatiavõime. Autistid väidavad, et empaatiavõimet nende suhtes napib hoopis nn normaalsetel. Uku aitab avada tundmatut maailma saates Iseolmine pühapäeval.

Uus kömöödiasugemetega draamasari !!!  PARIM ENNE 

 

Seriaali facebook 

 

 

Teine osa,mis oli eetris 17.jaanuaril,vaatas 184 000 vaatajat.

Esimest osa,mis oli eetris 10.jaanuaril, vaatas 183 000 vaatajat.

 

11-s osa


10-s osa Kreenholmi Manufaktuur

Anne(Marta Laan)jaoks saavad sotid Robertiga sirgeks.Gunnar(Andres Raag)taasalustatut sõiduõpet hakkavad koormama tervisemaja puhveti reidid.Armukade Meeta(Piret Kalda)nõuab Gunnari käest ultimaatumiga suuremat sidusust ning Kaie(Lee Trei) leiab mooduse,kuidas" noorte" kihlaplaanid eos farsiks keerata. 

Boonus fännidele

ÄPARDUSED vol. 1

 

9-s osa.Hea teeninduse päev

Näägutamisest tüdinenud Gunnar (Andres Raag) haarab ohjad enda kätte ning Meeta(Piret Kalda) plaan külastajaid " Hea teeninduse päevaga" premeerida,ei kulge tänu sellele kõige edukamalt.Kuni Anne(Marta Laan) Roberti( Tõnn Lamp) võimalikes orientatsioonides eksleb,õnnestub Mardil (Mart Toome) patsient Steve (Erki Laur) käest elu muutev nakkus hankida.8. Ema visiit

Kõik Anne (Marta Laan) pingutused Robertit (Tõnn Lamp) endale lähemale saada luhtuvad järjekordselt. Poja Mardi (Mart Toome) pärast muretsev Aino (Anu Lamp) tuleb meditsiinikompleksi korda majja looma ja Kaie (Lee Trei) mahhinatsioonide tulemusel leiab Anne end Mardile korraga tükk maad "lähemalt" kui ta soovinuks


 

 

7. Hullusärk.

Robert (Tõnn Lamp) toob oma tütre Margareti (Heliis Taal) Annele (Marta Laan) töö juurde hoidmiseks. Mart (Mart Toome) ei pääse oma kabinetti ja selle vallutanud vahkvihas Kaie (Lee Trei) pöörab kogu päeva "pea peale". Olukorra lahedab pisike Margaret (Heliis Taal) ja "pikkade käiste" abil rahustatud Kaie pakub päeva lõpus midagi meeliülendavat.


 

6. Meetal on varusid

"Kodutu" Kelluke (Hilje Murel) on end Anne (Marta Laan) poole sisse seadnud ja on sellega noore psühhiaatri närvid korralikult proovile pannud. Mardi (Mart Toome) energia kulub end noore psühhiaatri tarvis vormi ajades. Gunnar (Andres Raag) ja Anne saavad lahendavad erimeelsusi. Kaie võtab vaevaks Meetalt (Piret Kalda) "tolm" maha pühkida ja mõned iluprotseduurid teevad "mutiga" imet.


5.Robert ei olegi nii "üksik". Kanal 2-s 7.veeb.2013,neljapäev kell 20.00

Kelluke (Hilje Murel ) on psühhiaatriakabinetist oma isikliku elamise teinud ja see on Anne ( Marta Laan ) endast välja viinud.Mart ( Mart Toome ) saab enda sisemise kindluse leidmiseks pihku "krõbedate" ülesannetega teraapiaprogrammi, mille koomilised ülesanded tal täitma asuda tuleb. Anne tutvub Roberti ( Tõnn Lamp ) "naispoolega" ja see kohtumine käib tal üle jõu.

5. osa promo


4.Mart võtab ilmet.Kanal 2-s 31.jaan.2013,neljapäeval kell 20.00

Kaie ( Lee Trei) tegeleb Mardi (Mart Toome) Anne(Marta Laan) jaoks sobivaks tuunimisega.Gunnar(Andres Raag) vajub üha sügavamale Meeta (Piret Kalda) tuhvlisse.Mart kasutab psühhiaatri teenust,Anne,aidates tal sisemist kindlust leida ootab ise sedasama Robertilt,( Tõnn Lamp) suutmata mõista,miks see selle mehe puhul nii raske tulema on.

4, osa promo:


 3.Interjöör.Kanal 2-s 24.jaanuaril 2013,neljapäeval kell 20.00

 Robert (Tõnn Lamp ) tuleb sisekujundusspetsialistina Anne (Marta Laan) tööruume üle vaatama ja naine tunneb end stiilse noormehe kõrval lihtsakoelise maatüdrukuna.Õrnasüdameline Mart (Mart Toome) teeb esimese "tõsise" katse Annega "sebida" ja see ei ole maailma stiilseim katse. Päev lõpp kompenseerib väntsutused üleelanud psühhiaatrile siiski kõik ja küllaga.


 

 

3. osa promo:


2.Seda meest on Anne oodanud. Kanal 2-s 17.jaanuaril 2013,neljapäeval 20.00

    

Perearstikeskuses ööbinud õde Kelluke (Hilje Murel) on õhtul unerohuga üle pingutanud ning hommikul tööle saabunud Anne (Marta Laan) vajab kabinetti pääsemisel abi.Gunnar (Andres Raag) paigaldab kohvikusse uut kohvimasinat ja Meetal ( Piret Kalda) tuleb väärt masina hinnast alla saamiseks Dr. Mart Vallikivi  kaudu töömehele "imettegevaid" sinakaid tablette hankida.Perearst,  dr. Vallikivi (Mart Toome) on Kaie (Lee Trei) kihutustöö abil psühhiaatrist juba enam kui sisse võetud.Anne ise otsib pinksalt lahendust,kuidas end staararhitekt Roberti (Tõnn Lamp) nägemisulatusse sokutada.

2. osa promo:


 


PARIM ENNE

Kanal 2-s alates 10. jaanuarist 2013, neljapäeval 20.00.

Stsenarist Olavi Ruitlane,lavastaja-rezissöör Vilja Nyholm-Palm

1.Oleme avatud

Uue komöödiasugemetega draamasarja esimene osa viib meid meedikute maailma ja juba avaosas näeme,et nemadki on "ainult inimesed".Väikelinna rahust ja vaikusest praktise just Tallinnasse üle kolinud noor psühhiaater Anne ( Marta Laan ) ja tema õde Kelluke ( Hilje Murel ) kohanevad uues keskkonnas kiirema elutempoga.Linnas vajab inimene autot,seega ka sõiduõpetajat ja Anne kasutada olev Gunnar ( Andres Raag ) on selles suhtes klassik.Noore psühhiaatri teed ristuvad stiilse ja väljapeetud Robertiga.( Tõnn Lamp) Psühhiaatriakabineti vastas,perearstikeskuses,Dr. Vallikivi ( Mart Toome) südames tärkab noore psühhiaatri saabudes lootusesäde,mida tema loomupärasest susserdajast pereõde Kaie ( Lee Trei ) omatahitsi ja lõbuks suuremaks puhuma asub.Omamoodi hoiab kõigel majas toimuval pilku peal tervet kompleksi toitlustava kohviku perenaine Meeta (Piret Kalda) Kõik silmale avanev lihtne ja puhtinimlik,ei ole vaatajale võõras ning rõõmsaid ning kentsakaid äratundmishetki jagub telerite taha kodudesse küllaga ja rohkem.Tegelased:

Psühhiaater Dr.Anne Johanson - Marta Laan : Piirilinnast Valgast oma praksise Tallinnasse ümber kolinud psühhiaater,heas sportlikus vormis,kena välimusega 26 a. naine. Ta eesmärk on iseseisvus. Eelnevas elus on olnud jõuka, lihtsa metsaärimehe naine,kes on oma naisele ette ja taha kõik alati ära teinud,oma lihtsal kombel tema eest hoolitsenud.Annet on tema eelnevas elus peetud oma mehe käevanguks,lahutamatuks osaks.Valgast ärakolimise eest ja puiduärimehe südame murdmise eest ei suuda ei eksmehe ega Anne enda vanemad naisele andestada.Samuti Anne eelnev tutvusringkond:Neil läks ju nii hästi,neil oli kõik olemas, miks pidi Anne üldse seal Valgas psühhiaatriakabinetiga jandama,see segastega jandamine määris pigem abikaasa reputatsiooni ja see,et Anne väikelinna "unelmate" elust loobus ja Tallinna põgenes,on nende arust sulaselge ametialane "ärakeeramine".Inimene kes sellisest elust loobub on hull!Suhtles nende hulludega,kuni endal ka krõks ära käis.Ainus,kes Annet isiksuseks peab ja iga tema otsuse kinnisilmi heaks kiidab on temaga koos emigreerunud psühhiaatriaõde "Kelluke".

Anne tahab selgusele jõuda,kes ja kui palju on ta ise.Iseolemise vajadus on nii suur,et tal on teinekord raskusi mõistlike nõuannete kuulamisega ja ennem laseb ta end oma vitsadel nuhelda kui kusagilt"mõistuse häält"kuulda võtab.Otsused,mida ta vastu võtab on kohati halenaljakad,aga ta ise on nende esimeste iseseisvate sammude üle ääretult uhke.

On valmis aitama ja suuteline abistama viimast kui elusolendit peale iseenda.Õrn,tundeline,perfektsionist,unistab ideaalsest partnerist,kes tema sisemisele vabadusele tõkkeid ei seaks,enda ülikõrgete nõudmiste tõttu ei õnnestu tal hoolimata lakkamatutest püüdlustest midagi välja valida.Armas sasipundar oma lapsikute siseheitluste ja tõekspidamistega.

Mai Kelluke (psühhiaatri õde) - Hilje Murel : Psühhiaatriaõde,Annega koos Valgast Tallinna emigreerunud 35-40a.,lihtne,veidike nurgelise olekuga tööinimene.Kolis Tallinna töö pärast,aga kõik Anne "eelmise elu inimesed",on veendunud,et Annel tuleb ta enese huvides silm peal hoida,tema eest hoolitseda ja vaadata,et naine endale oma lihtsameelsuses ja saamatuses viga ei teeks.Kelluke on ise saamatu mis kole aga sellest arusaamiseks tal ajusagarat ei ole.Ta on naine nagu "rooste" ükskõik mida ta puutub, see koost laguneb.Kelluke on Annesse kiindunud.Aga sisimas on niisamuti veendunud,et mingist piirist alates on Anne hull,sest mõistuse juures inimene sellisest unelmate elust,nagu Annel olnud,ei loobuks.

Perearst Dr.Mart Vallikivi - Mart Toome : Perearst,32,arstiõpingud cumlaudega lõpetanud.Eluaeg Tallinnas elanud poissmees,siiamaani emaga ühe katuse all elav veidrik.Väga tark,väga eluvõõras.Naiste suhtes on tal psühholoogiline tõrge,nüüd kui majja on ilmunud kaunis psühhiaater,valmistub mees naisele endast kõik ära rääkima.See on viimaks naine kellele end avada.Mart on veendunud,et pruugib tal ainult oma rikas,tundlik ja ainulaadne sisemus Anne ees pahupidi pöörata,on ka naisel selge,miks tema,Mart,on see tõeline,ainuke ja õige.Mardi minevikus on kaaslaste tagakiusamist,praktika käigus ja tõttu poolelijäänud günekoloogiaõpingud.Kümned traumaatilised kogemused vastassugupoolega.Talle on lapsest peale ennustatud suurt tulevikku ja madal perearstistaatus ei tee temast kõige õnnelikumat meest, Anne ei jää muud üle kui mehele psühholoogiliseks toeks hakata ja nõuandeid andma asuda.Nõuanded on head ja kuldaväärt,aga nende järgi käitumine viib Mardi koomilistesse ja uskumatult totratesse olukordadesse.Televaatajal on Mardist kahju.Sest jobuks olemise kõrval on temas väga palju inimlikku ja siirast.Marti iseloomustab häbenemine.Kui võimalik siis ta võiks igal ebamugaval momendil punastada?Ja omakorda seda ka häbeneda.

Kaie Smirnova (perearsti õde) - Lee Trei :Pereõde,31.Kena välimusega intelligentne noor naine,Anne vastand.Kui esimene on malbe,siis Kaie on tõeline püss,vasimatu peoloom ja organisaator.Muuhulgas strippab aegajalt mingis eliitklubis,omab seoses sellega korraliku sissetulekut,ja on loonud olukorra,kus töö juures on ülemuse ja alluva suhe omavahel segamini läinud.Kaie jaos ei ole mingi küsimus sekundiga intriigi püsti panna ja omajagu karvu majas kakutaksegi peade küljest just tema tõttu.Kõige selle juures aga kena ja avara sisemusega inimene.Pärineb väga vaesest perest,väga kesistes oludest,on väga iseseisev,hoolitseb teistele märkamatult kusagil hooldekodus elava venna eest.Kes on ka tema meditsiiniõpingute põhjuseks.Naise sisekosmos on avar.

Robert Grossman (staararhitekt) - Tõnn Lamp: 30 ringis,ülikena,ülimaitsekas,üliviisakas ja ülitaktitundeline.Tipparhitektiks õppinud erinevates maailma eliitkoolides kuni Oxfordini välja,elanud New Yorgis,Pariisis ja Sveitšis.Jõukas ja lugupeetud.Endast ta oma tagasihoidlikkuse tõttu väga lihtsalt midagi ei ava,aga kõik mis seeriate jooksul avaneb on Anne jaoks ülivõrdes.Selle mehe ümber jääb palju salapära.Anne otsib temas meest,Robertil on laps,13 aastane tütar,mehel on omakorda varjatud huvi,et ta tütar Annega lähedaseks saaks ja plika Aanne pealt peent naiseksolemist õpiks.

Meeta (kohvikupidaja) - Piret Kalda :40-ndates naisterahvas.On selles kohvikus terve oma elu veetnud.Tema ainus mure on kas maailmal on kõht täis.Ainus keda ta ei seedi on Kelluke,ja vastupidi.Meeta on emalik.

Gunnar (sõiduõpetaja) -Andres Raag :40-ndates autopede.Lihtsad,madalalaubalised naljad,sisseehitatud taktitundetus.Maailma parim autojuht.Igal kevadel kui naistel  seelikud lühikeseks lähevad mõlgib paar korda autot.Meelistegevuseks on ümbritseva liikluse kritiseerimine.


 

 

 

Tudivillu Sõida Maale Eestlane ja venelane 112 Juhtimisaju Motosport TXTBoxing Tants